Een greep uit het programma
Mozart - Rondo in a, KV 511
Beethoven - Pianosonate in f, Op. 57 'Appassionata'
Schubert - Pianosonate in A, D.959
Ronald Brautigam
Ronald Brautigam is een van die pianisten die je meteen bijblijven. Hij speelt met flair, diepgang en een aanstekelijk plezier. Als leerling van de beroemde Rudolf Serkin groeide hij uit tot een echte meester in de muziek van Haydn, Mozart en Beethoven. Zijn opnames wonnen talloze prijzen en zijn Beethoven-cyclus werd zelfs een keerpunt genoemd in de uitvoeringspraktijk. Tijdens dit concert beleef je Brautigam op z’n best: energiek, helder en altijd met oog voor de emotie achter de noten.
Speelse en eigenzinnige Haydn en Mozart
Het programma opent met verrassend speelse en eigenzinnige werken van Haydn en Mozart. Vergeet de keurige klassieke sonates: Haydns Pianosonate in G zit vol onverwachte wendingen en spannende overgangen. Mozarts Rondo in a is allesbehalve een luchtige uitsmijter, maar juist een expressief werk vol diepgang en gevoel. Brautigam brengt deze stukken tot leven, met lichtheid, maar ook met finesse. Bekende componisten klinken opeens fris en onvoorspelbaar.
Stormachtige Beethoven en ontroerende Schubert
Daarna neemt Brautigam je mee naar de intensiteit van Beethovens stormachtige 'Sonata Appassionata’ en de ontroerende lyriek van Schuberts Sonate in A, D 959. Hij verklankt de uitersten van de piano: van fluisterzacht tot overweldigend krachtig. Beethoven laat de emoties van het klavier spatten, terwijl Schubert je uitnodigt om weg te zinken in dromerige melodieën. Brautigam verbindt al deze werelden moeiteloos in een recital dat verrast, raakt en blijft nazinderen.
YouTube-Tip
Beluister Ronald Brautigam als solist in Mozarts Pianoconcert nr. 24, samen met het Radio Filharmonisch Orkest
Bestel serie 'Passe Partout '25/'26' Bestel serie 'Wereldpianisten '25/'26'
piano bariton Romantiek wereldpianist Nederlandse Muziekprijs Klassiekers! Franz Schubert Joseph Haydn Wolfgang Amadeus Mozart Appassionata Ludwig van Beethoven